Okolie

Jezersko – dedinka sa nachádza na Zamagurí, na severnom Spiši pri hraniciach s Poľskom - medzi dvoma národnými parkami Slovenska – Tatranským národným parkom a Pieninským národným parkom.

Vzdialené je cca 50 km od Popradu za chrbtom ŽdiaruBachledovej doliny.

Od Červeného Kláštora a Dunajca s jeho známym splavom na pltiach je vzdialené 15 km.V zime je k dispozícii lyžiarske stredisko Jezersko-Bachledova dolina poskytuje lyžiarske vyžitie priamo na mieste www.skijezersko.sk - 2km teraz s novovybudovanou štvorsedačkovou lanovkou a ďaľšie lyžiarske možnosti v neďalekom okolí – Ski Eland – 10 km s možnosťou nočného lyžovania a s pekným hotelom a wellness – možnosť objednať si lyžiarskeho inštruktora, vlek v Spiškých Hanušovciach – 5 km a vlek na poľskej strane v Niedzici – 12 km.Tu nájdete aj požičovňu lyžiarskych potrieb. Lyžiarske centrá Vysokých Tatier sú vzdialené cca 30 km.

V lete tu nájdete čarokrásne prostredie nádhernej prírody, lesov, lúk a Jezerského jazera.

Oblasť Zamaguria má  najčistejšie životné prostredie na Slovensku. Vzduch je tu nádherný, prevoňaný vôňou lúk a kvetov. V okolí 50 km nie je žiadna továreň , lúky sú plné liečivých byliniek, a je to jedno z mála miest, kde je možné ešte vidieť salamandru škrvrnitú v celej jej kráse.V lesoch je dostatok hríbov, čučoriedok a malín v dedine sa dá zohnať čerstvý ovčí syr, žinčica, či čerstvé kravské mlieko. Podvečer pod horou vidíte malé stádo srniek a jeleňov. V lesoch je hodne zveri, tak sa treba správať pokojne, dávať pozor na medvede.

Výlety do okolia sú plné zaujímavých
miest napr.:


Na svoje si prídu i turisti na peších túrach po okolitých kopcom Spiškej Magury s náherným výhľadom na Vysoké Tatry a Belianske Tatry.Cyklisti si tiež nájdu cesty a cestičky, aké inde nenájdu.

Dvojhodinová prechádzka z konca prístavu pltí z Lesnice po občerstvení v krásnej drevenej kolibe až do Červeného Kláštora späť k autám, s nádhernou panorámou Pienin a Dunajca, je balzamom na dušu. Určite vyskúšajte.

To všetko je v dosahu max. 40 km.